Sınıf Kapasitesi

4-8-12 kişilik sınıflardan oluşur.

Eğitim Saatleri

Hafta içi 5 Gün (08:00 ile 17:00 arası)

Kabul Yaşı

6-7 yaş arası

Eğitim Dili

Türkçe ve İngilizce

Statü

Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu dershane, kurs merkezi, etüt merkezi, etkinlik merkezi, çocuk kulübü vb. değildir. Bakanlıklara bağlı özel bir ilkokul ve anaokulu statüsündedir.Okulumuz, özel statüye sahip, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir öğretim kurumudur. Hafta içi 8:00-17:00 saatleri arasında tam gün eğitim verir.

Fiziki İmkanlar

Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu'nda 10 atölye bulunmaktadır. Bunlar: Yaratıcılık ve Uzamsal Düşünme Atölyesi, Zekâ ve Dikkat Geliştirme Atölyesi, Psikomotor Atölyesi, Hayat Becerileri Atölyesi, Dil Atölyesi, 3D Bilim Atölyesi, Fen Atölyesi, Gösteri Sanatları ve Görsel Sanatlar Atölyesi, Temel Değerler Atölyesidir.

Öğrenci Takip Sistemi

Velilerimiz öğrenci takibini yapmak için Tüzyem Veli Takip Sistemi üzerinden öğrenci raporlarına ulaşabilir. Veliler; tüm bilgilerin sade bir şekilde sunulduğu raporlar sayesinde öğrencisi hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabilir.   

Bina Yapı Bilgileri

Binamız 2018 yılı yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. İnşaat kontrolleri bağamsız yapı denetim firması ve Bakanlığa bağlı mühendisler tarafından ayrı ayrı yapılmıştır.

Yabancı Dil Eğitimi

Çocuğunuzun, B1 Düzeyinde İngilizce anlama ve konuşma yetkinliğine kavuşması hedeflenmektedir.      

Sportif Faaliyetler

Çocuğunuz İlgi ve yeteneğine göre en az bir spor dalında eğitim verilecek ve yetkinlik kazanacaktır.

Okuma Yazma

Çocuğunuz eğer okuma yazma bilmiyor ise bir ay içerisinde okuma yazma öğrenecektir.              

Yaratıcı Düşünme

Yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, temel hipotez kurma becerilerinde pozitif yönde artış olacaktır.

Enstürman Eğitimi

Bir müzik enstrümanını temel düzeyde çalabilecektir.

Ahlaki Eğitim

Ahlak, görgü, nezaket kuralarının uygulamalı öğrenecektir.

Kodlama Eğitimi

Bilimsel süreç becerileri, algoritma oluşturma, robotik kodlama, temel fen deneylerini hayata yansıtma, STEM gibi uygulamaları vb. kendi başına yürütebilecek yetkinliğe kavuşacaktır

Kişisel Gelişim

Özgüven, girişimcilik, aktif vatandaşlık, üst biliş yetileri kazanacaktır. Duyuşsal ve psikomotor gelişimi yaşıtlarına göre en az RSMA ve NCGE standartlarına göre 10 barem yükselecektir.

İletişim Becerileri

İngilizce ve Türkçe sözlü yazılı iletişim becerisi, topluluk önünde konuşma ve sosyal ilişkilerde iletişim becerilerine sahip olacaktır.

Matematik Eğitimi

Temel matematik, matematik işlemlerde soyut düşünme yetisi, problem çözme, sokratik işlem becerisi kazandırılacaktır.

Dini Eğitim

(Veli isteğine bağlı) Kuran-ı Kerim okuyabilecektir. Temel dini bilgileri edinecektir.

Ücret İade Garantisi

Koşulsuz İade (Garanti unsurlarını inceleyiniz).

Genel Bilgiler

Çocuklara hizmet verecek İlkokul & ARGE Merkezi’ne kabul alan çocuk; okuma-yazma, bir enstrüman çalma, dikkat düzeyi yükseltme (R14), yaratıcılık artışı (PS10) ve İngilizce konuşma becerisi (B1) yeterliliklerini kazanır. Bu nedenle üstün zekâlı olduğunu düşündüğünüz çocuğunuzun tanı ve uygun öğrenme ortamlarına girmesini sağlayınız. Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu'nda sınıf sistemi veya derslik sistemi uygulanmaz. Öğrenciler belirli saat dilimleri içinde, farklı atölyelerde, farklı uzman öğretmenlerden eğitim görür. Tüm öğretmenler profesyonel eğitim almıştır ve farklı hizmet içi kurslara katılmışlardır.