Sınıf Kapasitesi

4-8-12 kişilik sınıflardan oluşur.

Eğitim Saatleri

Hafta içi 5 gün 08:00 ile 17:00 arası

Kabul Yaşı

4-7 yaş arası

Eğitim Dili

Türkçe ve İngilizce

Statü

Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu dershane, kurs merkezi, etüt merkezi, etkinlik merkezi, çocuk kulübü vb. değildir. Bakanlıklara bağlı özel bir ilkokul ve anaokulu statüsündedir.Okulumuz, özel statüye sahip, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir öğretim kurumudur. Hafta içi 8:00-17:00 saatleri arasında tam gün eğitim verir.

Fiziki İmkanlar

Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu okullarında 10 atölye bulunmaktadır. Bunlar: Yaratıcılık ve Uzamsal Düşünme Atölyesi, Zekâ ve Dikkat Geliştirme Atölyesi, Psikomotor Atölyesi, Hayat Becerileri Atölyesi, Dil Atölyesi, 3D Bilim Atölyesi, Fen Atölyesi, Gösteri Sanatları ve Görsel Sanatlar Atölyesi, Temel Değerler Atölyesidir.

Öğrenci Takip Sistemi

Velilerimiz öğrenci takibini yapmak için Tüzyem Veli Takip Sistemi üzerinden öğrenci raporlarına ulaşabilir. Veliler; tüm bilgilerin sade bir şekilde sunulduğu raporlar sayesinde öğrencisi hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabilir.   

Bina Yapı Bilgileri

Binamız 2018 yılı yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. İnşaat kontrolleri bağımsız yapı denetim firması ve Bakanlığa bağlı mühendisler tarafından ayrı ayrı yapılmıştır.

Yabancı Dil Eğitimi

Çocuğunuzun A2- B1 Düzeyinde İngilizce anlama ve konuşma yetkinliğine kavuşması hedeflenmektedir.

Sportif Faaliyetler

Çocuğunuz ilgi ve yeteneğine göre en az bir spor dalında eğitim verilecek ve temel düzeyde yetkinlik kazanacaktır

Okuma Yazma

Çocuğunuz okuma-yazma öğrenecektir, Bir müzik enstrümanını temel düzeyde çalabilecektir, Zekâ düzeyi pozitif yönde geliştirilecektir.

Yaratıcı Düşünme

Yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, temel hipotez kurma becerilerinde pozitif yönde artış olacaktır.    

Enstürman Eğitimi

Çocuğunuz bir müzik enstrümanını temel düzeyde çalabilecektir.Kodlama Eğitimi

Çocuğunuz bilimsel süreç becerileri, algoritma oluşturma, robotik kodlama, temel fen deneylerini hayata yansıtma, STEM gibi uygulamaları vb. kendi başına yürütebilecek yetkinliğe kavuşacaktır.

Ahlaki Eğitim

Çocuğunuz ahlak, görgü, nezaket kuralarının uygulamalı öğrenecektir.   

Dini Eğitim

(Veli isteğine bağlı) Kuran-ı Kerim okuyabilecektir. Temel dini bilgileri edinecektir.

İade Politikası

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda süreç yürütülür.

ARGE Çalışması

Yapılır

Genel Bilgiler

Kabul alan çocuk; okuma-yazma, bir enstrüman çalma, dikkat düzeyi yükseltme (R14), yaratıcılık artışı (PS10) ve İngilizce konuşma becerisi (B1) yeterliliklerini kazanır. Yaratıcılık, dikkat ve zekâyı araştırmalara göre 7 yaşından sonra geliştirmek neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle üstün zekâlı olduğunu düşündüğünüz çocuğunuzun tanı ve uygun öğrenme ortamlarına girmesini sağlayınız. Özel Elazığ Zeka ve Yetenek Eğitimi Anaokulu & İlkokulu'nda sınıf sistemi veya derslik sistemi uygulanmaz. Öğrenciler belirli saat dilimleri içinde, farklı atölyelerde farklı uzman öğretmenlerden eğitim görür. Tüm öğretmenler profesyönel eğitim almıştır. Farklı hizmet içi kurslara katılmışlardır